• موضوعات

 • آرشیو ماهانه

 • آخرین اخبار بصیر

  مطالب پیشین

  مطالب محبوب

  rss

  RSS

  کلاس های مهارت آموزی تخصصی برای نابینایان برگزار می شود

  کلاس های مهارت آموزی تخصصی برای نابینایان برگزار می شود

  نصر: مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری نابینایان بصیر از برگزاری کلاس های مهارت آموزی، قرآنی و احکام، دوره های کامپیوتری، موسیقی و سایر کارگاه های تخصصی برای نابینایان خبر داد و گفت: رویکرد موسسه برای آموزش این کلاس ها، اشتغال زایی است و حمایت مردم و مسئولان می تواند در این خصوص کمک زیای به نابینایان داشته باشد.

  به گزارش نصر، “مهدی رفعتی” بعداز ظهر دیروز ضمن گرامیداشت روز عصای سفید در خصوص فعالیت های موسسه نابینایان بصیر اشاره کرد و گفت: موسسه نابینایان بصیر از سال  ۱۳۸۸ با چهار هدف اساسی تاسیس شد که از جمله این اهداف می توان به پوشش و تامین نیاز های آموزشی و علمی افراد نابینا و کم بینا در تمام سطوح تحصیلی، پوشش نیاز های توانبخشی افراد نابینا،استقلال و خود کفایی نابینایان وپرورش استعداد ها اشاره کرد.

  وی افزود: موسسه فرهنگی هنری نابینایان بصیر سعی داشته تا با تشکیل کلاس ها و دوره های آموزشی درسی، دوره های پیش دبستانی تا سطوح دانشگاهی را با اساتید مجرب استانی برای نابینایان پوشش قرار دهد.

  وی در ادامه به تشکیل دوره های آموزشی غیر درسی خاطرنشان کرد و گفت: از جمله دوره های غیر درسی می توان به برگزاری دوره های زبان انگلیسی، فنی حرفه ای، کامپیوتر، آشپزی، صنایع دستی، شمع های زینتی، گل های شیشه ای، سبدبافی و ….نام برد.

  رفعتی تصریح کرد: تنها در طول یک سال گذشته، ۸ دوره کلاس زبان انگلیسی به صورت عمومی در تمام بازه های سنی برپا شده و همچنین طی تفاهمنامه ای که با سازمان فنی حرفه ای کشور انعقاد شده، در این زمینه نیز موسسه نابینایان بصیر نماینده فنی حرفه ای در استان محسوب می شود که با استفاده از اساتید مجرب فنی حرفه ای، در طول یک سال گذشته ۴۲ نفر از نابینایان و کم بینایان تحت پوشش اخذ گواهی بین المللی کاربری کامپیوتر برای نابینایان قرار داد.

  مدیر عامل موسسه نابینایان بصیر در پایان اذعان کرد: همچنین برگزاری دوره های معارف اسلامی در رشته های حفظ قرآن کریم، روان خوانی و قرائت قرآن، احکام برای بانوان و آقایان نابینا برگزار شده است.

  منبع : خبرگزاری نصر

  نویسنده : zahrabi

  برچسبها: , , , ,


  درج یک دیدگاه