• موضوعات

 • آرشیو ماهانه

 • آخرین اخبار بصیر

  مطالب پیشین

  مطالب محبوب

  rss

  RSS

  برای تونیک

  برای تونیک

  کارگاه آموزشی برای تونیک – حرکات نوین تندرستی همگانی-  با رویکرد ارتقاء سلامت شهروندان با حضور سرکار خانم یاسمن مویدی ابداع کننده حرکات نوین تندرستی همگانی ویژه مربیان و خانواده های گروه های آسیت پذیر معلولین و نابینایان ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۰ از ساعت ۱۰ الی ۱۳ در سالن آمفی تئاتر دفتر مرکزی سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد .

  آقای دکتر نجف زاده معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد ارس، ضمن سخنان خود با اشاره به تحصیل بیش از ۳۰۰ دانشجوی رشته ها ی علوم پزشکی از قبیل پیراپزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و … در پردیس علوم پزشکی ارس، از شکل گیری اورژانس تخصصی و فوق تخصصی در منطثه آزاد ارس برای ارائه خدمات به مردم منطقه و کشورهای همجوار خبر داد.

  در این کارگاه جناب آقای فیروزمند به نمایندگی از خانه نور استان به تشریح فعالیت های انجام گرفته در این تشکل پرداخت. وی با اشاره به فعالیت های ورزشی خانه نور، از رکاب زنی دوچرخه سواران جانباز نابینا از تبریز به طرف شهرستان بستان آباد، در سوم خرداد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، یگانه دخت رسول مکرم اسلام (ص) و روز مادر خبر داد.

  جناب آقای فیروزمند از آمادگی تیم دوچرخه سواری نابینایان استان برای رکاب زنی به سمت منطقه آزاد جلفا در صورت موافقت مسئولان این منطقه خبر داد که با استقبال جناب آقای دکتر نجف زاده، معاون فرهنگی و گردشگری مواجه شد.

  سرکار خانم یاسمن مؤیدی مبدع حرکات “برای تونیک” با اشاره به اینکه این ورزش حرکتی در راستای تحرک و ورزش سالم و همگانی برای اقشار عمومی و خصوصا معلولین جامعه است افزود: این ورزش برای اولین بار در جهان ابداع شده و هدف آن روحیه بخشی و تحول روحی در معلولانی است که یا از طرف جامعه مورد کم توجهی قرار می گیرند و یا به دلیل ضعف جسمانی منزوی شده و در جامعه حضور ندارند.

  مویدی تصریح کرد: این ورزش بر مبنای خط نابینایی برنامه ریزی شده، ولی به جهت تنوع و تخصصی بودن حرکات می تواند ورزشی همگانی و به نفع عموم جامعه باشد. وی افزود: معتقدم هر انسانی دارای استعدادهای بالقوه ای است و معلولین نیز جدا از ضعف جسمانی از استعداد و توانمدیهای خاصی برخوردارند که باید شناسایی شده و در جامعه در جایگاهی تخصصی مورد استفاده قرار گیرد .مویدی گفت: با انجام ورزشهای ایروبیک از جمله “برای تونیک” معلولان روحیه بالندگی و امیدواری را بدست آورده و متقابلا در جامعه مثمر ثمر خواهند بود. “برای تونیک” نام ورزش ابداع شده توسط بانوی ایرانی دکتر یاسمن مویدی است و برای اولین بار در جهان در کشور فرانسه به ثبت رسیده است. (برای تونیک) نامی فرانسوی بوده و از دو کلمه braille (با تلفظ فرانسوی برای) که نام ابداع کننده فرانسوی خط بریل است و کلمه tonik به معنای نرمش می باشد.

  نویسنده : madadi

  برچسبها: , ,


  درج یک دیدگاه